Токсикологічне відділення
Телефон відділення: 725-24-49
725-24-50
У своїй роботі відділення використовує передові досягнення вітчизняної та зарубіжної науки:
Плазмаферез (синоніми: плазмофорез, плазмаферез, плазмофарез, плазмоцитофорез) – πλάσμα (плазма (крові)) + ἀφαίρεσις (відібрання або видалення) – процедура забору крові, очищення і повернення її або якоїсь частини назад Це екстракорпоральна процедура (процедура, що проводиться поза тілом).
Гемодіаліз – метод позаниркового очищення крові при гострій та хронічній нирковій недостатності. Під час гемодіалізу відбувається видалення з організму токсичних продуктів обміну речовин, нормалізація порушень водного та електролітного балансів.
Мембранний плазмаферез – це найбільш природне та фізіологічне за своїм механізмом видалення токсичних речовин із крові за допомогою мембранного поділу її складових.
Гемосорбція (від грец. haema кров + лат. sorbere поглинати) – метод позаниркового очищення крові від токсичних речовин шляхом адсорбції отрути на поверхні сорбенту. … Це різновид процесу сорбції, при якому частинки поглинається речовини та поглиначі вступають у хімічні взаємодії.
Основним напрямом діяльності відділення є лікування таких захворювань як:
- екзогенні отруєння (отруєння алкоголем, наркотичними препаратами, медикаментами, грибами, хімічними речовинами);
- аутоімунні захворювання (ревматоїдний артрит, розсіяний склероз, системний червоний вовчак);
- шкірні, алергічні захворювання (псоріаз, екзема, фурункульоз, герпетичні інфекції, акне, дерматити різної етіології тощо);
- сепсис, гнійно-септичні стани;
- бронхіальна астма, хронічний бронхіт, пневмонія;
- захворювання серцево-судинної системи (ураження серця при алергічних реакціях, септичні ендокардити, які не потребують хірургічного лікування, гіпертонічна хвороба, атеросклероз, ІХС, профілактика інфарктів та інсультів);
- цукровий діабет та його ускладнення;
- захворювання органів травлення (хронічні гастрит, панкреатит, дуоденіт);
- захворювання печінки (гепатоз, гепатити різної етіології, цироз);
- захворювання нирок (пієлонефрит, гломерулонефрит, гостра ниркова недостатність);
- онкопатології (стани після променевої та хіміотерапії).
Також відділення надає консультативну допомогу з питань профілактики, діагностики та лікування вище зазначених захворювань.
Відділення токсикології було відкрито у 1989 році на підставі наказу Харківського гірздороввідділу №78 від 21.03.89 як харківський центр хірургії крові та є одним із структурних підрозділів сучасного багатопрофільного лікувально-діагностичного комплексу Харківської міської клінічної багатопрофільної лікарні №1.
У 2015 році відділення було повністю реконструйовано та оснащено сучасною технікою та обладнанням. Відділення знаходиться у хірургічному корпусі, розгорнуте на 25 лікувальних ліжок. У штаті відділення 17 працівників. На базі відділення його співробітниками підготовлено та захищено 5 кандидатських дисертацій. Персонал відділення постійно підвищує професійний рівень. Завдяки високій кваліфікації та великому досвіду роботи пацієнтам у найкоротші терміни надається своєчасна та ефективна допомога.
Співробітники відділення
Імшенецька Ольга Василівна
Завідуюча відділенням.
Має диплом спеціаліста токсиколога.
Ляшок Артем Володимирович
Лікар-токсиколог
Донець Олена Володимирівна
Лікар-токсиколог
Гук Олена Анатоліївна
Лікар-токсиколог